Синоними за 'бројчен':

бројчен (прид.)
[ бро-јчен ]
види:
Толковник
синоними:
нумерички (прид.), цифрен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК