Синоними за 'ваби':

ваби (несв.)
[ ва-би ]
види:
Толковник
синоними:
мами (несв.), помами (св.), примамува (несв.), стрви (несв.)
колокации:

анаграми:
бави, бива
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК