Синоними за 'ваган':

ваган (м.)
[ ва-ган ]
види:
Толковник
синоними:
чинија (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК