Синоними за 'властелин':

властелин (м.)
[ влас-те-лин ]
види:
Толковник
синоними:
болјар (м.), господар (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК