Синоними за 'врамнотежен':

врамнотежен (прид.)
[ врам-но-те-жен ]
синоними:
мирен (прид.), спокоен (прид.), среден (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК