Синоними за 'гајдаџика':

гајдаџика (ж.)
[ га-јда-џи-ка ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК