Синоними за 'готован':

готован (м.)
[ го-то-ван ]
види:
Толковник
синоними:
арамолебец (м.), бадијалџија (м.), дембел (м.), коматар (м.), мрзливец (м.), паразит (м.), трут (м.)
анаграми:
таговно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК