Синоними за 'загорен':

загорен (прид.)
[ за-го-рен ]
види:
Толковник
синоними:
желен (прид.), изгорен (прид.), страден (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК