Синоними за 'зарадуван':

зарадуван (прид.)
[ за-ра-ду-ван ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК