Синоними за 'зашвајсува':

зашвајсува (св.)
[ за-швај-су-ва ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК