Синоними за 'исхрани':

исхрани (св.)
[ ис-хра-ни ]
види:
Толковник
синоними:
израни (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК