Синоними за 'исшета':

исшета (св.)
[ ис-ше-та ]
види:
Толковник
синоними:
помине (св.), прошета (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК