Синоними за 'каменоделство':

каменоделство (ср.)
[ ка-ме-но-делс-тво ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК