Синоними за 'каменорезец':

каменорезец (м.)
[ ка-ме-но-ре-зец ]
види:
Толковник
синоними:
каменар (м.), каменоделец (м.), тавчија (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК