Синоними за 'корнет':

корнет (м.)
[ ко-рнет ]
види:
Толковник
синоними:
фишек (м.)
колокации:

анаграми:
кретон
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК