Синоними за 'коронарен':

коронарен (прид.)
[ ко-ро-на-рен ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК