Синоними за 'минуциозен':

минуциозен (прид.)
[ ми-ну-ци-о-зен ]
види:
Толковник
синоними:
детален (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК