Синоними за 'монголизам':

монголизам (м.)
[ мо-нго-ли-зам ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК