Синоними за 'мутација':

мутација (ж.)
[ му-та-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
промена (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК