Синоними за 'навлака':

навлака (ж.)
[ на-вла-ка ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
калаф (м.), облога (ж.)
колокации:

анаграми:
валанка, валкана, навалка, наклава
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК