Синоними за 'натисне':

натисне (св.)
[ на-ти-сне ]
види:
Толковник
синоними:
натиска (несв.), растапка (св.)
колокации:

анаграми:
наситен, настине, сетнина, теснина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК