Синоними за 'најми':

најми (св.)
[ нај-ми ]
види:
Толковник
синоними:
земе (св.), углави (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК