Синоними за 'неарен':

неарен (прид.)
[ не-а-рен ]
види:
Б. Конески
синоними:
болникав (прид.), лош (прид.)
антоними:
арен (прид.), добар (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК