Синоними за 'невистински':

невистински (прид.)
[ не-вис-тин-ски ]
види:
Толковник
синоними:
неправ (прид.), неприроден (прид.), нереален (прид.)
антоними:
вистински (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК