Синоними за 'необременет':

необременет (прид.)
[ не-о-бре-ме-нет ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК