Синоними за 'непечен':

непечен (прид.)
[ не-пе-чен ]
види:
Толковник
синоними:
жив (прид.), суров (прид.)
антоними:
печен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК