Синоними за 'неподмачкан':

неподмачкан (прид.)
[ не-по-дма-чкан ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК