Синоними за 'нерешен':

нерешен (прид.)
[ не-ре-шен ]
види:
Толковник
синоними:
неодлучен (прид.), реши (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК