Синоними за 'овес':

овес (м.)
[ ов-ес ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
зоб (ж.)
колокации:

анаграми:
свое, сево
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК