Синоними за 'паметува':

паметува (несв.)
[ па-ме-ту-ва ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК