Синоними за 'парастос':

парастос (м.)
[ па-ра-стос ]
види:
Толковник
синоними:
година (ж.), панихида (ж.), помен (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК