Синоними за 'пасење':

пасење (ср.)
[ па-се-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:
испаша (ж.)
колокации:

анаграми:
апсење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК