Синоними за 'пастеризиран':

пастеризиран (прид.)
[ па-сте-ри-зи-ран ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК