Синоними за 'перјаница':

перјаница (ж.)
[ пер-ја-ни-ца ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК