Синоними за 'печаторезачки':

печаторезачки (прид.)
[ пе-ча-то-ре-жач-ки ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК