Синоними за 'пинокио':

Пинокио (име.)
[ Пи-но-ки-о ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК