Синоними за 'плазмодиум':

плазмодиум (м.)
[ плаз-мо-ди-ум ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК