Синоними за 'пламти':

пламти (несв.)
[ плам-ти ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
гори (несв.), жари (несв.), свети (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК