Синоними за 'плитар':

плитар (м.)
[ пли-тар ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
ќерпич (м.)
колокации:

анаграми:
пратил
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК