Синоними за 'плодотворност':

плодотворност (ж.)
[ пло-до-тво-рност ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК