Синоними за 'поглавар':

поглавар (м.)
[ по-гла-вар ]
види:
Толковник
синоними:
главатар (м.), старешина (м.)
колокации:

анаграми:
погрвала
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК