Синоними за 'подробен':

подробен (прид.)
[ по-дро-бен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
детален (прид.), исцрпен (прид.), опширен (прид.)
антоними:
општ (прид.)
колокации:

анаграми:
подобрен, прободен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК