Синоними за 'поиспржи':

поиспржи (св.)
[ по-исп-ржи ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК