Синоними за 'првенствен':

првенствен (прид.)
[ првенствен ]
види:
Толковник
синоними:
најважен (прид.), најзначаен (прид.), основен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК