Синоними за 'предновогодишен':

предновогодишен (прид.)
[ пред-но-во-го-ди-шен ]
синоними:
антоними:
поновогодишен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК