Синоними за 'предопредели':

предопредели (св.)
[ пре-до-пре-де-ли ]
види:
Толковник
синоними:
предодреди (св.), создаде (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК