Синоними за 'претседавач':

претседавач (м.)
[ прет-се-да-вач ]
види:
Толковник
синоними:
водач (м.), претседател (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК