Синоними за 'привикне':

привикне (св.)
[ при-вик-не ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
закорени (св.), навикне (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК