Синоними за 'раатисува':

раатисува (несв.)
[ ра-а-ти-су-ва ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
ослободи (св.), релаксира (св. и несв.), успокои (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК