Синоними за 'работоспособен':

работоспособен (прид.)
[ ра-бо-то-спо-со-бен ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК